پرداخت موبایل
فیلم آموزش حسابداری
فیلم آموزش حسابداری
آموزش حسابداری
آموزش حسابداری
بخشنامه حسابرسی
آموزش حسابداری
 
 
 
 
 
 
در اینستاگرام همراه ما باشید
 
 
خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی
 
 
پروژه حسابداری
 
بخشنامه جدید موارد مشمول حسابرسی
 
خدمات مالی و حسابداری
 
 
 
 

آموزش اشتغال و ارتقا در حسابداری

نویسنده: admin | تاریخ: 22 مهر 1395 | بازدیدها: 7817

0

 
قیمت: 40,000 تومان
 
 
یکی از معضلات کارجویان مبتدی حسابداری یا حتی حسابدارانی که میخواهند وارد کار جدیدی شوند عدم موفقیت در مصاحبه شغلی است و به نظر می رسد کسی راه کار را میتواند نشان دهد که در  رشته حسابداری تبحر داشته ودر شرکت های متعدد دارای تجربه باشد. از این رو این خلاء در بحث اشتغال کارجویان حسابداری وجود داشته است.آقای رضا بهروزی از مدیران اجرائی کشور و با تکیه بر دانش و تجربه خود در این زمینه  وبرگزاری بیش از 100 دوره حضوری روش های موفقیت در مصاحبه شغلی اقدام به رفع این مسئله نموده است .در این راستا حسابدار سبز از آخرین  اجرای موفق دوره تکنیک های موفقیت در مصاحبه شغلی توسط ایشان در دانشگاه پارسیان فیلم برداری نموده وآماده ارائه به کار جویان محترم رشته حسابداری می باشد.

این دوره شامل سخنرانی در4 بخش بصورت زیرمی باشد:
1-بخش اول:شناخت رشته حسابداری و نیازهای  کارفرما
2-بخش دوم:اعتماد به نفس وروشهای مصاحبه
3-نحوه نوشتن رزومه و اصول کاریابی
4-روش های ارتقا در رشته حسابداری از 0 تا 100

پس از دیدن این فیلم قطعا دیدگاه کارجویان نسبت به کار حسابداری تغییر می نماید .در این فیلم نکات کلیدی به بیننده اعطا شده که تا به حال در مورد آن مطلبی نشینده است.اشتباه کارجویان که در بحث کاریابی سبب تاخیر در اشتغال می شود نیز از نکات حائز اهمیت در این فیلم می باشد.با دیدن این فیلم خود را ازچرخه روزمرگی تکرار روزهای ملال آور در شغل حسابداری رهائی خواهید یافت .شایداین تنها فیلم موفقیت در زندگی یک حسابدارباشد. مطالبی که تابحال توسط هیچ مدیری به این شکل عنوان نشده  است.

سوالات متداول
به 2 علت تصمیم برآن شد تا این فیلم تهیه شود. نخست آنکه افراد فارغ التحصیل یا افراد مبتدی علاقه مند به ورود بازار کار این رشته مسیر اشتغال را نمی دانستند و تصور می کنند دلیل بیکاری ایشان نداشتن سابقه کار یا معدل پایین یا نداشتن مدرک مرتبط با این رشته است  و... که به تفصیل در این فیلم راجع به اشتباه کارجویان صحبت شده و راهکار ورود به بازار کار نیز بیان شده است.در ثانی افراد مشغول بکار حسابداری که سالیان متمادی در یک محل یا یک پست حسابداری درجا می زنند و از نحوه ارتقا و پیشرفت پلکان ترقی در حرفه حسابداری بی اطلاع هستند نیز به تفصیل صحبت شده و روشهای ارتقا نیز بیان شده است.

جزئیات این فیلم شامل چه عناوینی می شود؟
این دوره ازاعتماد به نفس(اعتماد به نفس ،اولین گام برای شروع موفقیت در هر کاری است) افراد شروع کرده سپس به ارزیابی رشته حسابداری در جامعه کنونی و با توجه به وضعیت فعلی کشور پرداخته ودر ادامه روش های درستی که یک حسابدار بایستی جهت اشتغال و یا ارتقا طی کند ،به طور مبسوط بیان نموده است.در نهایت هم پلکان ترقی در حسابداری به روشی بی نظیرعنوان شده است.

 آیا در این فیلم فقط به نحوه مصاحبه اشاره شده است؟
نحوه مصاحبه و ایجاد شرایط مناسب جهت انجام مصاحبه موفق، فقط بخشی از فیلم را تشکیل می دهد ولی نکته حائز اهمیت، انتقال تجربه مدرس این دوره  است که حدود 100 شرکت بزرگ وکوچک را تجربه نموده و به درستی نیاز کارفرماها را عنوان و وظایف کارجودر جهت رسیدن به شغل مورد نظر را به نمایش می گذارد.

 منظور از پیشرفت در حسابداری از نگاه این فیلم چیست؟
در هرکاری انسان نیاز به پیشرفت دارد از جمله حسابداری. به اعتقاد مدرس، حسابداری از جای سخت شروع می شود و این سختی تازمانی که حسابدارتصمیم به پیشرفت نداشته باشد ادامه دارد. ولی اگر حسابداری اراده پشرفت بنمایداین سختی فقط در سالهای اول وجود دارد.خستگی و فرسودگی اولیه حاصل از کار با روشهای عنوان شده در فیلم از میان می رود و با طی مراحل ارائه شده از آسودگی فکری وجسمی ،درآمد بالاتر،فرصت بیشتر برای رسیدن به امور دیگرو....بهره مند می گردد.

چرا اکثر کارجویان حسابداری دلیل بیکاری خود را نداشتن سابقه می دانند؟
این موضوع نیاز به باز شدن یکسری مطالب دارد که در فیلم به آن اشاره شده ولی مختصرا باید عرض کنم داشتن سابقه میتواند در اشتغال سریع به شرط مفید بودن کمک شایانی نماید ولی نداشتن سابقه کار دلیلی بر بیکاری نیست چرا که همه حسابداران ،کار حسابداری را از صفر شروع میکنند.فقط مشکل مسیر است. افرادی که بدرستی مسیر را طی کنند به نتیجه میرسند و مابقی خیر.

پارتی یا معرف چقدر در اشتغال حسابداری موثر است؟
اگر حسابدار نتواند امور حسابداری شرکت را انجام دهد ،هیچ شرکتی حاضر به استخدام ایشان نمی شود حتی اگر معرف داشته باشد.مثلا اگر پدر ،مادر،خواهر یا برادر یا ... به عنوان مدیرعامل یک شرکت باشند حاضر به استخدام عزیز مبتدی خود بعنوان حسابدار نمی شوند چرا که حسابداری قلب شرکت محسوب شده  و تمام گزارشات خروجی آن سبب تصمیم گیری آتی مدیران شرکت است .و اگر حسابداری توسط شخصی ناوارد به هم ریخته شود قطعا در یک زمان که مدت آن طولانی هم نخواهد بود موجب ورشکستگی شرکت می شود پس به طور کلی یک مدیر آگاه هیچ گاه برای امور مهم حسابداری از آشناهایی که ناوارد و بی تجربه در امور باشند استفاده نمی کند.

با توجه به موضوع فیلم آیا شروع کار با عنوان کمک حسابدار مطلوب است؟
 4 دلیل برای عدم شروع حسابداری از کمک حسابدار در فیم به صورت زیرعنوان شده است:
الف) به کارگیری افراد بعنوان کمک حسابدار معمولا بصورت رایگان یا پرداخت مبلغ ناچیزحقوق
ب) جلوگیری از فراگیری کلیه امور حسابداری به جهت استفاده از وجود ایشان در دراز مدت
ج) محتاط عمل نمودن حسابدار در جهت عدم انتقال مطالب به کمک حسابداربخاطر ترس از دست دادن موقعیت شغلی
د) نیاز به کمک حسابدار ،نشان از کار زیاد حسابدار است ،که با جذب کمک حسابدار امور پیش پا افتاده مثل:بایگانی،روکش اسناد،امور بانکی و.....به ایشان سپرده می شود.
بنابراین ما اعتقادی به کمک حسابداری نداریم . همیشه حسابداری را از خود حسابداری باید شروع کرد.
 
بعضا موسساتی عنوان می کنند که پس از طی دوره حسابداری نزد ایشان، گواهی سابقه صادر می کنندآیا این گواهی ها مورد قبول کارفرما است؟
متاسفانه دیده یا شنیده میشود که فلان موسسه تبلیغ میکند که دوره حسابداری نزد ما معادل...... سابقه کار محسوب می شود یا پس از طی دوره به کارآموزان گواهی سابقه کارارائه می نمایند.هرچند این عمل از نظر اخلاقی و شرعی صحیح نیست ولی گواهی های صادره از طرف ایشان هیچگونه ارزش و اعتباری ندارد چرا که داشتن سابقه تواما باید با سابقه بیمه و با سمت حسابدار در لیست بیمه همراه باشد یعنی به نظر نمی رسد هیچ کارفرمائی با دیدن یک برگه ،آنرا بعنوان سابقه کار پذیرفته و اجازه اشتغال به فرد دارنده گواهی بدهد. و پس از یک جلسه پرسش و پاسخ (مصاحبه)به کاذب بودن برگه سابقه پی می برد. ولی موسسات متخلف برای کسب درآمد دست به چنین کارهایی می زنند در حالی که اگر کارجو مسیر کاریابی را بداند نیازی به این چنین موارد را ندارد.

اشتغال و ارتقا در حسابداری تا چه حد وابسته به اقتصاد کشور است؟
حسابداری و اقتصاد در کنار یکدیگر در حرکتند، هرچه اقتصاد قوی و پویاتر باشد،سبب رشد یا تولد موسسات و شرکتهاو واحدهای اقتصادی دیگر میشودو به تبع آن بازار کار حسابداری نیز داغ تر میشود.ولی بهر حال در هر شرایطی حسابداری تا زمانی که اقتصاد پابرجاست، مورد نیاز است (زمانی که اقتصاد نباشدیعنی هیچ انسان زنده ای وجود ندارد)پس حسابداری همیشه و همه جا مورد نیاز است.

آیا دیدن این فیلم برای سایر کارجویان مناسب است؟
با توجه به نوع دوره و کارگاه این فیلم خاص حسابداران وافراد علاقه مندبه حسابداری است ولی مطالب بسیار دیگری هم عنوان شده که میتواند برای سایرین نیز مفید باشد.

آیا افرادی که در دانشگاه معدل خوبی نداشته اند نیز میتوانند در این حرفه موفق شوند؟
بدلیل فاصله بسیار زیاد مطالب تئوری و عملیاتی در حسابداری ،نه تنها افرادی که دارای معدل خوبی نیستند، بلکه افرادی هم که هیچ آشنائی با حسابداری ندارند با گذراندن دوره عملی حسابداری میتواننددر این رشته موفق باشند.
 
  
 جهت مشاوره تلفنی با کارشناسان حسابدار سبز با تلفن 88392519-021 تماس حاصل نمایید. 
 
  
خرید نقدیآموزش حسابداری پیمانکاری  خرید پستی

موضوعات: آموزش حسابداری

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.