پرداخت موبایل
فیلم آموزش حسابداری
فیلم آموزش حسابداری
آموزش حسابداری
آموزش حسابداری
بخشنامه حسابرسی
آموزش حسابداری
 
 
 
 
 
 
در اینستاگرام همراه ما باشید
 
 
خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی

خرید پستی
 
 
پروژه حسابداری
 
بخشنامه جدید موارد مشمول حسابرسی
 
خدمات مالی و حسابداری
 
 
 
 

اخلاق حرفه ای در حسابداری و حساب های وجوه نقد

نویسنده: admin | تاریخ: 2 دی 1395 | بازدیدها: 6093

0
اخلاق حرفه ای در حسابداری 
در حرفه حسابداری، داشتن درجه بالایی از اخلاق بسیار ضروری می باشد. برجسته ترین رفتارهای غیر اخلاقی که  بیشتر از هرچیز باعث رسوایی شده است فساد مالی در شرکتهای تجاری توسط افراد میباشد.اخلاق، به سطح صداقت شما در انجام کارتان اشاره دارد. در اصل، اخلاقیات اموری ذهنی می باشند که می توانند بین افرادی با دیدگاههای مختلف درست یا نادرست باشند. به همین علت است که کدهای اخلاقی که توسط برخی گروههای خاص ایجاد شده است تنها بر خود آن ها حکومت میکند. در حسابداری تنها یک موقعیت قابل قبول وجود دارد- اعتماد کامل و صداقت-. نهایت وظیفه اخلاقی حسابداران این است که آنها هرگز زمانیکه در حسابهای نقدی دخالت دارند وسوسه نشوند و از آن چشم پوشی کنند.
 
 رفتار
اخلاق حسابداری ربطی به باورها ندارد  بلکه بر اقدامات حرفه ای در صنعت تمرکز می کند. آسیب رساندن به هرکس نتیجه اقدامات عمدی غیر اخلاقی در نظر گرفته می شود. اینکه یک فرد در حسابهای نقدی اشتباه کند غیر اخلاقی نیست ، بلکه استخدام چنین فردی با درجه مهارت و ستاره های کمتر از دیگران یک مشکل اخلاقی محسوب میشود. در یک شرکت ممکن است برای استخدام کارکنان بخش مدیریت مالی استانداردهای اخلاقی بالاتری در نظر بگیرد.
 
انتظارات
سرمایه گذاران، وام دهندگان و مدیران شرکت در بخش حسابداری به ارائه آمارو ارقام دقیق فروش برای تصمیم گیری تکیه می کنند. برای تشخیص صداقت و قابل اعتماد بودن اشخاص علاقه مند به کار در دفاتر حسابداری لازم است ببینیم در زمانهای حیاتی آنها چگونه تصمیم گیری میکنند. حسابهای نقدی در بسیاری از تصمیمات شرکت خود نقش اساسی را بازی میکنند. هنگامی که اختلافات و خطاها کشف می شوند کل شرکت به خطر افتاده و در معرض از دست دادن اعتبارات و سرمایه گذاران خویش است. هنگامی که حسابهای پول نقد متوازن  می باشد ممکن است درستی کل عملیات مورد تردید قرار گیرد.
 
نظارت
نباید به طور کامل به اخلاقیات در حسابداری و اخلاق مداری حسابدار خود تکیه کرد. مجموعه ای از کنترل و توازن است که داشتن چهره ای صادقانه را در برخی از مدیران تضمین میکند. سیاستهای نظارتی به بهترین وجه می توانند از ایجاد سرقت و تقلب جلوگیری کنند. نظارت دولت و حسابرسان خارجی نیز می تواند نقش مهمی در حفظ شهرت و اعتبار اخلاقی و مالی شرکت بازی کند.
 
کدها
کمیته های نظارتی دولت اقدام به ارائه و گزارش قوانین برای حفظ استاندارد در صنعت مالی می کنند. از سوی دیگر، اخلاقیات بسیار پیچیده تر و دشوارتر از آن هستند که بصورت قانون به اجرا در آیند. سازمان های صنعتی حرفه ای عضو در تعهد بدنبال یافتن یک کد دقیق اخلاقی می باشند. اکنون این سازمانهای حسابداری حرفه ای بدنبال گنجاندن یک کد اخلاقی در قوانین می باشند. قوانین معمولا برای تماس منصفانه و دقیق با برخی از اعضا می باشد. برای اینکه بتوانید جایگاه خوب خود را در جامعه مالی حفظ کنید باید کدی را که  به هنگام پیوستن به جامعه مالی تعهد کرده اید دنبال کنید. عدم شایستگی و تناسب حتی در ظاهر میتواند باعث شود که شما موقعیت حرفه ای و در نهایت شغل خود را از دست دهید.

موضوعات: آموزش حسابداری

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.